Víkendové hrátky ukážou dětem zodpovědný přístup k životnímu prostředí

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Hravá a zároveň naučná akce „Víkendové hrátky, jak nedělat skládky“ nabídne dětem zábavné aktivity s tématem recyklace. V prostorách Valašského ekocentra ve Valašském Meziříčí na vás čekají tvořivé dílničky, malování na obličej, hravé úkoly i divadlo. Zábavnou sobotu a neděli pak můžete ukončit opékáním buřtů v indiánském týpí.

Celý říjen se ve Valašském ekocentru v prostorách bývalých kasáren nese v duchu kampaně Brána recyklace. Její součástí jsou také Víkendové hrátky, jak nedělat skládky. Nadcházející sobota 19. října nabídne Recyklohrátky, tedy den plný úkolů a her pro celou rodinu. Chybět nebude zábavná stezka Veselá popelnice, tvořivé dílničky nebo malování na obličej. Neděle 20. října přinese Nápady, jak nedělat odpady aneb Jak žít bez obalu. Zajímavé aktivity a program pro malé i velké doplní představení Kočovného divadla ze Zlína. Po oba dny bude připraveno také opékání buřtů v indiánském týpí.

Až do konce října máte příležitost se ve Valašském ekocentru zapojit do charitativní a sběrové akce Vrať mobil. Odevzdáním starého telefonu podpoříte Centru ÁČKO Valašské Meziříčí, které pomáhá rodinám s autistickými dětmi, a zároveň můžete vyhrát nový telefon.