Ke krádeži baterií ho údajně dohnal hlad. Navíc měl chuť se prát

Foto zdroj: MP Zlín

ZLÍN – Povedený zákazník, který je zlínským strážníkům známý pro své opakované krádeže, se včera vydal „nakupovat“ do supermarketu na Jižních Svazích. Hlídku zaujal nejen zjevnou opilostí, ale i netradičním výběrem zboží, které si chtěl z obchodu odnést. Posilněný alkoholem se nakonec se strážníky pustil do křížku.

Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne se hlídka městské policie vydala k ohlášenému zadržení zloděje, který chtěl z obchodu ukrást alkalické baterie a sýry za necelých dvě stě padesát korun. Pro své jednání si připravil svéráznou výmluvu. „Podezřelý třiapadesátiletý muž ze Zlína strážníkům hned po příchodu důležitě sdělil, že má „hlad jak sviňa“,“ objasnil mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Když se s ním strážníci snažili situaci řešit, přestal se kontrolovat a zasypal je nadávkami a výhrůžkami. „Jelikož mu strážníci neopláceli stejnou mincí, narostlo jeho sebevědomí do nebeských výšin a pokusil se na hlídku fyzicky zaútočit. To ale nebylo šťastné rozhodnutí, což poznal v okamžiku, kdy se poloha jeho těla změnila z vertikální na horizontální a na zápěstí mu zacvakla ocelová pouta,“ popsal Janík.

Orientační vyšetření prokázalo, že mu v krvi koluje 1,7 promile alkoholu. Protože se ani nadále nedokázal kontrolovat a nepřestával být agresivní, po lékařském vyšetření putoval na záchytku. Přestupky proti majetku a veřejnému pořádku budou mít dohru u správního orgánu.