Uprchlý čuník zkomplikoval provoz na frekventované zlínské křižovatce

Ilustrační foto

ZLÍN – O kuriózní pondělní podvečer ve Zlíně se postaral čtyřnohý uprchlík. Podle výpovědi svědků „vystoupil“ z jedoucího vozíku dříve než měl, a to rovnou na frekventované křižovatce v centru krajského města. Z následného nahánění a odchytu ovšem čuník vyšel jako vítěz a ocitl se v pohodlí nového domova.

Krátce před půl sedmou večer zahltila linku 156 oznámení o domácím praseti, které pobíhalo po křižovatce v centru. Ještě do příjezdu strážníků se svědkům podařilo nahnat prase na částečně oplocený pozemek u Kolektivního domu. Do akce se posléze zapojily i hlídky městské policie, díky kterým se pašíka podařilo odchytit a znehybnit. „Jak bylo poté zjištěno od náhodných svědků, prase mělo za jízdy vyskočit z přívěsného vozíku automobilu, čehož si řidič nejspíše nevšiml a pokračoval v jízdě. Na typu vozidla, barvě nebo dokonce registrační značce se však nebyli schopni shodnout,“ uvedl mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Následně vyvstala otázka, jak s odchyceným prasetem dál naložit. Kvůli jeho tělesným proporcím, zápachu i neklidnému chování ho totiž nebylo možné převézt v běžném hlídkovém voze. „Shodou okolností se v tu dobu vracelo z převozu do Kroměříže služební vozidlo Městské policie Zlín určené pro převoz podnapilých spoluobčanů do záchytné stanice, které někteří ze strážníků láskyplně nazývají „prasečák“. A právě tento vůz se za daných okolností jevil k realizaci transportu jako nejvhodnější,“ dodal Janík.

Čuníkův útěk ale i přes četné lapálie skončil dobře. Putoval totiž do bezpečí zlínského útulku, kde se ocitl ve venkovním výběhu se vším, co k životu potřebuje.