Zloděj ukradl kamion přímo z parkoviště v Kunovicích. Neviděli jste ho?

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Policie dnes informovala o krádeži kamionu, ke které došlo o uplynulém víkendu. Událost oznámil řidič, který v pátek 15. listopadu zaparkoval v Kunovicích u benzinové čerpací stanice v ulici Tř. Vítězství. „Po víkendu, když přišel na místo, kamion naložený použitým textilem byl pryč,“ sdělila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Uherskohradišťští kriminalisté po vozidle vyhlásili celostátní pátrání. „Jedná se o tahač značky DAF XF 480 FT, bílé barvy s registrační značkou 4SV5564 a návěs značky NN KRONE, bílé barvy s registrační značkou 2SV4864,“ upřesnila Šabatová.

Krádeží kamionu vznikla škoda, která je předběžně odhadnuta na tři miliony sedmdesát tisíc korun. Podle získaných informací měla souprava parkoviště opustit v sobotu večer mezi devátou a desátou.

Policie se nyní obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. „Žádáme řidiče vozidel s palubní kamerou, kteří v uvedenou dobu úsekem projížděli, a kamion jejich kamera zachytila, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Uvítáme také informace od případných svědků, kteří si v blízkosti benzinky všimli podezřelých osob,“ vyzvala Šabatová.