Noční požár vyhnal rodinu z domu. S plameny bojovaly tři jednotky hasičů

Foto zdroj: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKO – Dramatickou noc má za sebou rodina z Hřivínova Újezdu na Zlínsku. Ve čtvrtek v noci začalo hořet v suterénu rodinného domku a silný kouř vyhnal jeho obyvatele ven. I přes vzniklé materiální škody se událost obešla bez zranění.

Jednotky hasičů z Luhačovic, Velkého Ořechova a Hřivánova Újezdu vyrazily na místo krátce po jedné ráno. „Po příjezdu a provedení průzkumu byl velitelem zásahu potvrzen požár v prostorách kotelny na tuhá paliva v suterénu rodinného domku,“ informoval mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Hasiči v dýchací technice se vydali do silně zakouřených prostor, aby plameny dostali pod kontrolu. Po zásahu dvou útočných proudů bylo do půl hodiny hotovo.

Hasiči odvětrali nebezpečné zplodiny hoření a vynesli zasažený materiál mimo dům, kde ho dohasili. „Po kontrole prostor termokamerou a vyloučení dalších ohnisek požáru byla ve 2:07 ohlášena celková likvidace. Na místě byli na dohlídku ponecháni místní hasiči a ostatní jednotky se vrátily zpět na své základny,“ doplnil Řezníček.

Rodině se podařilo dostat z domu ještě před příjezdem hasičů a nikdo z nich nebyl zraněn. Přesná příčina vzniku požáru a výše způsobených škod ještě není jasná.

Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje