Bývalé přítelkyni polil dům a auto hořlavinou. Teď mu hrozí rok za mřížemi

Ilustrační foto

ZLÍN – Pětačtyřicetiletý cizinec žil se svou partnerkou a jejími syny v rodinném domě v obci u Vizovic. Ta se s ním po devíti letech v srpnu rozešla. Muž se ale s ukončením vztahu nehodlal jen tak smířit a začal osmačtyřicetileté ženě vyhrožovat. Vše vygradovalo koncem října, kdy polil dům i auto jejího syna hořlavou látkou. Teď mu kriminalisté sdělili podezření ze spáchání trestných činů nebezpečného vyhrožování a poškození cizí věci, za což mu hrozí rok ve vězení.

Cizinec ženě nejdřív vyhrožoval po telefonu. Nakonec se ale k činu odhodlal a polil okenní parapety a auto hořlavinou. „Přitom ho vyrušil dospělý syn ženy a muž z místa odjel svým vozidlem,“ dodala policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Zamířil pak do sousedního státu, kde má trvalé bydliště.

Po cestě si koupil tvrdý alkohol, který vypil a jel dál. „Záhy ho při řízení vozidla v sousedním státu zastavili tamní policisté. Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,3 promile alkoholu,“ uvedla Kozumplíková.

Policisté muže zadrželi a na základě žádosti zlínských kolegů, kteří už v tu dobu po muži pátrali, k danému případu vyslechli. Cizinec se přiznal a tvrdil, že jednal v afektu. K bývalé přítelkyni se údajně chtěl vrátit, ale ona ho odmítla. Dům a auto polil hořlavinou, kterou používal v dílně. „Škodu ve výši deset tisíc korun, kterou způsobil na rodinném domě a na vozidle, slíbil uhradit. O jeho trestu rozhodne soud,“ uzavřela Kozumplíková.