Dva opilí řidiči na Zlínsku způsobili dvě nehody. V krvi měli 2,5 promile

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Dopravní policisté ze Zlína řešili během úterý hned dvě nehody, které způsobili opilí řidiči. Oba měli v krvi 2,5 promile alkoholu. „Oba případy nyní policisté prověřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což pachatelům v případě jejich odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

První nehoda se stala krátce před druhou ráno ve Zlíně. „Čtyřicetiletý muž z Fryštáku, jedoucí ze Zlína do místa svého bydliště, se vlivem alkoholu, který mu koloval v organismu, zřejmě příliš nevěnoval řízení a narazil do zadní části zaparkovaného vozidla Škoda Felicia. Vozidlo se po nárazu posunulo vpřed a narazilo do před ním zaparkovaného vozidla Ford Focus,“ popsala Kozumplíková.

Následně muž z místa nehody ujel. Kličkující automobil ale upoutal pozornost městských strážníků na Vršavě. Když zjistili, že je vozidlo poškozené, přivolali dopravní policisty.

Následná dechová zkouška ukázala, že muži v krvi kolovalo přes 2,5 promile alkoholu. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na šestnáct tisíc korun.

O čtrnáct hodin později došlo v Ludkovicích ke druhé havárii. „Šestadvacetiletý řidič z vedlejší obce řídil osobní vozidlo Škoda Felicia a v levotočivé zatáčce při jízdě z kopce najel na betonový obrubník. Přitom utrhl nápravu na vozidle, dostal smyk a narazil do betonové zídky,“ uvedla Kozumplíková.

Nehody si všimli policisté z Luhačovic, kteří právě projížděli kolem. Mladý řidič taktéž nadýchal 2,5 promile. „Škoda je vyčíslena předběžně na dvacet tisíc korun. Nutno dodat, že to není poprvé, kdy pod vlivem návykové látky, aniž by byl držitelem řidičského průkazu, usedl tento muž za volant,“ dodala Kozumplíková.

Oběma opilcům policisté další jízdu zakázali. O jejich trestu teď rozhodne soud.