VIDEO: Zdrogovaný řidič se pustil do honičky s policií. V autě přitom vezl jedenáctiletou dívku

Ilustrační foto

MORKOVICE-SLÍŽANY – Devětadvacetiletý muž čelí obvinění hned ze tří trestných činů. V úterý totiž usedl za volant pod vlivem drog a se zákazem řízení. Když ho chtěla policejní hlídka zastavit, začal jí utíkat. Při divoké honičce ale havaroval a byl zadržen. Po celou dobu měl přitom v autě jedenáctileté děvče. O události dnes informovala policie.

Morkovičtí policisté přistihli muže v úterý ráno na Nádražní ulici v Morkovicích-Slížanech, když řídil auto značky Renault Megane. Až do roku 2027 má přitom zákaz řízení. „Výstražným zvukovým zařízením, blikajícími světly majáku a nápisem STOP na služebním vozidle dávali řidiči pokyn k zastavení. On ale nereagoval a vysokou rychlostí ujížděl směrem na Počenice, poté pokračoval přes Tetětice, Věžky, Zlobice a Lutopecny,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Na přehledném úseku mezi Lutopecnami a Kroměříží na něj už čekala prvosledová hlídka, která svým autem s blikajícími majáky částečně zatarasila cestu, aby řidiče zastavila. „Ten nejprve přibrzdil, poté ale najel na policisty s úmyslem projet okolo zátarasu. Policisté byli nuceni uskočit stranou, aby nebyli vozem ujíždějícího řidiče sraženi,“ sdělila Kyšnerová.

Při manévru narazil přední částí Renaultu do zadní části policejného auta a havaroval v příkopu. Hned poté ho policisté zadrželi. V autě s ním celou dobu jela i jedenáctiletá dívka. „Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní. Zato orientační test na drogy byl pozitivní, odhalil užití návykové látky amfetaminu,“ uvedla Kyšnerová. Muž tak podle policie čelí obvinění z trestných činů násilí vůči úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Následným prověřováním vyšla najevo i další trestná činnost. „Za držení návykových látek je muž kroměřížskými vyšetřovateli obviněn rovněž z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za spáchanou trestnou činnost mu nyní hrozí až šestileté vězení,“ dodala Kyšnerová.