První letošní miminko v kraji se narodilo ve zlínské porodnici. Je jím malý Jakub

Foto: Jakub při porodu vážil 4160 gramů a jeho maminka Kateřina Hnaníčková je z Valašských Klobouk. Zdroj: Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně

ZLÍNSKÝ KRAJ – První dítě roku 2020 ve Zlínském kraji si letos pospíšilo a narodilo se už jedenáct minut po silvestrovské půlnoci ve zlínské porodnici. „Je jím chlapeček Jakub, který při porodu vážil 4160 gramů, jeho maminka Kateřina Hnaníčková je z Valašských Klobouk,“ oznámil dnes ráno mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant.

Ve zlínské porodnici se od půlnoci do sedmé ráno narodily celkem čtyři děti, tři chlapci a jedna holčička. První letošním občánkem města Zlína je rovněž chlapeček jménem Oliver. Ten přišel na svět ve 4 hodiny a 29 minut. Po porodu vážil 3300 gramů, jeho maminka Pavle Šenkeříková je ze Zlína.

Prvního novorozence letošního roku se už dočkala i Vsetínská nemocnice, kde přesně v sedm ráno přišel na svět chlapeček Ryan. Při porodu vážil 4050 gramů a jeho maminka je ze Vsetína.

Rovněž v Uherskohradišťské nemocnici je letos prvním dítětem chlapec, který se narodil v 9 hodin a 17 minut. Jmenuje se Tomáš Ježek, při porodu vážil 3860 gramů a maminka Lenka Henclová je z Dolního Němčí. Chlapec Jonáš Kříž je letošním prvním uherskohradišťským občanem, na svět přišel v porodnici Uherskohradišťské nemocnice dnes před polednem v 11 hodin a 12 minut. Při porodu vážil 4220 gramů a jeho maminka Kristýna Hricková je z Uherského Hradiště.

Výhradně chlapeckou sestavu prvních dětí doplnilo až v podvečer na Nový rok děvčátko, které přišlo na svět jako první letošní novorozenec Kroměřížské nemocnice. Holčička dostala jméno Marie, narodila se v 17 hodin a 34 minut, při porodu vážila 3600 gramů a její maminka Jarmila Matulová je z Měrovic nad Hanou na Přerovsku.