Chytré hračky, deskové hry a stavebnice. To i mnohem víc nabízí zlínský IQ Play

Foto: Milan Mikšík

ZLÍN – Putovní Festival IQ Play se po roce vrací na zlínský zámek. Během února se první patro zaplní chytrými hračkami pro malé zvídálky, kteří si budou moct vyzkoušet spoustu logických a deskových her, stavebnic a chytrých hraček. Jedinečný festival nabídne i množství novinek, které uchvátí také ty, kteří si zábavu plnou vzdělávání užili v minulém roce.

Velká herna na zámku bude rozdělena do několika zón. V oddělení logických her na vás čekají společenské deskové hry, smart hry pro jednoho hráče, logické hry i zvětšeniny deskových her. Stavebnicová zóna vás překvapí škálou použitých materiálů. Baby zónu pak budou tvořit Montessori hračky, logické skládačky a smyslové hračky. A vyzkoušet můžete úplně všechno. „V dnešní přetechnizované době je velmi důležité, aby si děti uměly hrát s logickými hrami, deskovými společenskými hrami a stavebnicemi. Je skvělé, že děti spolu na této akci zažívají interakci, komunikaci s kamarády a zážitky při objevování nových zajímavých vzdělávacích her,“ láká organizátorka Věra Stojarová.

Chybět nemohou ani hlavolamy ze dřeva, plastu i kovu. Budete moct osvobodit Ježka z klece, poskládat Rubikovu kostku nebo se ponořit do čínských Tangramů. „Spousta návštěvníků se hlavolamů na festivalu bojí a myslí si, že na to nemají buňky. Nevyzkoušet hlavolam by byla chyba. Je to totiž výborný relax, který doporučují psychologové. Fígl je v tom, že se soustředíte jen na to, jak vyřešit hlavolam, nikoliv na starosti, které vás trápí,“ vysvětluje organizátorka.

Výstava je určena i pro ty, kteří si ji už užili v předchozím roce. „Formát Festivalu IQ Play se ve Zlíně bude konat potřetí a za svou dobu se stal se putovním. S akcí se tak setkají děti na různých místech České republiky. Takzvané chytré hračky podporují u dětí kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku. Akce bude ukázkou přímé podpory technického vzdělávání dětí, která u těch nejmenších začíná právě hrou s těmito vzdělávacími hrami. Těší mne, že se na akci návštěvníci seznámí s chytrými hračkami od výrobců z celé republiky. I letos chystáme také hodně novinek, po kterých po celý rok pátráme,“doplnila Věra Stojarová.

Festival můžete na zámku navštívit během celého měsíce února ve všední dny od osmi do pěti, o víkendech pak od desíti. Jednotlivé vstupné činí 50 korun, pro rodiny 150 korun. Organizátorem festivalu je spolek Inspirace Zlín.

Foto: Milan Mikšík
Foto: Milan Mikšík
Foto: Milan Mikšík
Foto: Milan Mikšík