Host si chtěl z lázeňského hotelu odnést tašku s deseti tisíci. Dlouho se ale neradoval

Ilustrační foto

LUHAČOVICE – Krádež pánské tašky s hotovostí v jednom z lázeňských hotelů zaměstnal policisty z Luhačovic. Jeden z hostů si po noční četbě knihy zapomněl věci v odpočinkové části. Když se po třech hodinách vrátil, taška i s hotovostí byla pryč. Zloději se ale dlouho skrývat nepodařilo.

K události mělo dojít ze čtvrtka na pátek. Jeden z lázeňských hostů si po půlnoci sedl do křesla v odpočinkové části hotelu a měl s sebou pánskou tašku s deseti tisíci. „Kolem druhé rodiny ráno odešel zpět do pokoje a tašku zapomněl v křesle. Když se v pět hodin probudil, začal ji hledat nejprve v pokoji a poté ve společných prostorách hotelu, ale bez úspěchu. Krádež proto oznámil na policii,“ sdělila dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na místo záhy dorazili policisté. Ti zjistili veškeré informace a vyslechli všechny osoby, které si mohly něčeho všimnout. „Po pár hodinách měli v případu jasno. Znovu se vrátili do pokoje pětačtyřicetiletého muže, který jim předtím řekl, že o ničem neví. Ve svém odhadu se nezmýlili,“ uvedla Kozumplíková.

Muž se přiznal, že si šel před hotel před pátou zakouřit, a když uviděl na křesle ležet tašku bez majitele, tak ji ukradl. Z peněženky vytáhl peníze a tašku vyhodil do popelnice. Ta byla vyvezena předtím, než přijeli policisté.

Muž, který naposledy kradl jako mladistvý a rozhodně netrpí nouzí, vyjádřil nad svým činem lítost. Policisté tak odcizené peníze vrátili majiteli. „Dnes sdělili pětačtyřicetiletému muži z Havířova podezření ze spáchání trestného činu krádež. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Kozumplíková.