Divadelní hra Mlčení pomůže spolku Na cestě

Zdroj: Město Vsetín

VSETÍN – V pátek 17. ledna v 19 hodin bude v Divadle v Lidovém domě premiérově uvedena divadelní hra Mlčení. Představí se bývalí i současní návštěvníci Archy společně se zaměstnanci a podporovateli spolku Na cestě.

Spolek Na cestě provozuje Centrum Archa, klub pro mladé. Ten je v provozu již patnáct let. Přibyly k němu také služby následné péče Mosty, které mají za úkol pomoci lidem závislým nejen na alkoholu. Dům, ve kterém spolek sídlí, potřebuje nutnou rekonstrukci, proto se zaměstnanci rozhodli připravit benefici.

Divadelní hra je inspirována životními příběhy židovských rodin v období druhé světové války. „Není ovšem o válce samotné, ale spíše o reakcích lidí na společenskou situaci a postojích jednotlivců i skupin. Hra se zabývá také myšlenkou, že i malé činy jakýmkoli směrem mohou mít velké důsledky pro životy jiných lidí,“ říká Miriam Hurtová, která napsala text. Režisérem je Petr Filgas, který také pomáhal s nacvičením.

Účastí na této benefici pomůžete spolku, vybrané peníze a dary budou použity na rekonstrukci budovy. Vstupné stojí 200 korun, lístky můžete stále zakoupit v pokladně kina Vatra nebo na internetu.