Bál se o bezpečí své matky, ukradl proto kamery a čidla z vysílače

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Neobvyklý případ krádeže řešili policisté z Valašských Klobouk. Z radiokomunikačního vysílače na Ploštině totiž zmizely kamery a čidla za dvanáct tisíc korun. Devětatřicetiletého muže ke krádeži dohnal strach o bezpečí vlastní matky. „Přestože svého činu lituje a předměty vrátil, v případě odsouzení by mohl strávit až dva roky za mřížemi,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

V pátek po třetí odpoledne se na policisty ve Valašských Kloboukách obrátil odpovědný pracovník radiokomunikačního úřadu. O několik minut dříve totiž ztratil spojení a kamerový signál z vysílače na Ploštině. Policisté se vydali na místo, aby zjistili, co se stalo.

U vysokého plotu našli otisky pracovní obuvi, které pokračovaly podél vysílače a ztrácely se v lese. „Policisté se po stopách vydali, ale kvůli těžce dostupnému a silně zalesněnému terénu stopy po pár metrech zmizely. Policisté se opět spojili s oznamovatelem a ten jim sdělil, že na záznamovém zařízení, které uvedený objekt snímá, viděl člověka v černém oblečení, který manipuloval s dalšími nainstalovanými kamerami,“ popsala Kozumplíková.

Díky kamerovým záznamům a znalosti místních obyvatel policisté odhadli, o koho se jedná. Devětatřicetiletého, bezproblémového a dosud netrestaného muže objevili následující den v jeho rodinném domě na Valašskokloboucku. „Muž policisty s úlevou následoval na oddělení, kde se přiznal, že přelezl dva a půl metru vysoké kovové oplocení areálu vysílače a vlastními silami z něj odcizil čtyři bezpečnostní kamery a tři pohybová čidla,“ uvedla Kozumplíková.

Důvodem krádeže měla být snaha pomoct matce. Chtěj jí zajistit v rodinném domě pocit bezpečí, jelikož má strach ze zlodějů. I přes lítost nad svým činem ho za krádež může čekat až dvouletý trest.