Nenechte se zimou odradit a vyrazte Do práce na kole. Chystá se Lednová výzva!

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Oblíbenou celorepublikovou výzvu Do práce na kole nemůže zastavit ani mrazivé počasí. Na žádost nadšenců se proto chystá týdenní Lednová výzva, která v týdnu od 20. do 26. ledna prověří zdatnost a odhodlání přihlášených účastníků. Pokud vás nízké ranní teploty neodradí, nasedněte na kolo nebo nasaďte tenisky a vydejte se do práce.

Výzvy se tradičně účastní i borci ze Zlínského kraje. „V Lednové výzvě Do práce na kole je pouze jedna soutěžní kategorie, a to pravidelnost jednotlivců,“ prozradila koordinátorka kampaně pro města Zlín a Otrokovice Jana Vybíralová.

Do výzvy se započítává jakákoliv cesta, kterou účastník uskuteční na kole, koloběžce či pěšky. Maximální počet tras za den jsou dvě, přičemž minimální délka je 1,5 kilometru. Své jízdy na kole nebo pěšky můžete zaznamenávat pomocí mobilních aplikací, nebo ručním vyplnění typické trasy v registračním systému.

Započítávají se nejen cesty na kole, ale i pracovní projížďky. O vlastní zkušenosti z minulého roku se podělil cyklokoordinátor zlínské radnice Lukáš Fabián. „Čtrnáct kilometrů se mi v lednu z domu do práce jezdit nechce, ovšem po městě se krátké vzdálenosti kolem dvou tří kilometrů dají na kole zvládat celoročně. Z radnice jezdím pracovně do Prštného, sídla kraje či ke KNTB výhradně na kole a mám odzkoušeno, že je to rychlejší než autem,“ prozradil Fabián.

Ze všech účastníků s pravidelností nad šestašedesát procent bude vylosováno patnáct šťastlivců, kteří vyhrají zápisné pro celý tým do květnové výzvy Do práce na kole 2020. Další informace a formulář pro registraci naleznete na stránkách výzvy. Registrovat se můžete až do 21. ledna.