Při převozu těžce zraněné ženy havarovala sanitka. Zraněni byli i tři záchranáři

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO, UHERSKOHRADIŠŤSKO – Dopravní nehoda osobního auta a sanitky převážející těžce zraněnou mladou ženu z jiné dopravní nehody dnes zkomplikovala dopravu na hlavním tahu ze Zlína do Otrokovic v době dopravní špičky. Ta utrpěla zranění během jiné dopravní nehody, ke které došlo v Nedakonicích na Uherskohradišťsku. Při převozu do zlínské nemocnice vjel sanitce do cesty řidič osobního auta a došlo ke střetu.

K dopravní nehodě s těžkým zraněním spolujezdkyně vyjížděli dopravní policisté z Uherského Hradiště dvacet minut před jednou odpoledne. „Třiadvacetiletý řidič dodávky Volkswagen Transporter jel ve směru od obce Zlechov do Nedakonic. Třiašedesátiletý řidič nákladního vozidla Tatra vyjel z vedlejší pozemní komunikace, aniž by dal řidiči Volkswagenu přednost, čímž došlo ke srážce obou nákladních vozidel,“ popsala nehodu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Senior vyvázl z nehody bez zranění, zatímco mladého řidiče převezli záchranáři do nemocnice v Uherském Hradišti s lehkým zraněním. Jeho o rok starší spolujezdkyni potom převáželi záchranáři s těžkým zraněním do nemocnice ve Zlíně.

Při převozu těžce zraněné ženy došlo o hodinu později v Otrokovicích k další dopravní nehodě. „Řidič sanitky jel se zapnutým výstražným světelným i zvukovým znamením, aby byl v nemocnici co nejdříve. Při jízdě po ulici Zlínská v Otrokovicích předjížděl vozidla jedoucí v jeho jízdním pruhu. Přitom mu do cesty vjel z vedlejší komunikace třiačtyřicetiletý řidič vozidla Volkswagen Sharan, který chtěl od známého autobazaru odbočit vlevo do Otrokovic,“ uvedla Kozumplíková.

Při havárii se zranili všichni zúčastnění včetně tříčlenné posádky sanitky. „Všechny zraněné osoby převezli záchranáři do nemocnice. Rozsah zranění jednotlivých osob prozatím není jasný,“ sdělila Kozumplíková.

Dechové zkoušky byly u všech řidičů po obou dopravních nehodách negativní. „Předběžně vyčíslená škoda na vozidlech činí u nehody u Nedakonic šest set tisíc korun, u nehody v Otrokovicích potom čtyři sta tisíc korun. Míru zavinění jednotlivých účastníků šetří u obou dopravních nehod dopravní policisté společně s kriminalisty,“ dodala Kozumplíková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR