Svět kostiček se představí na vsetínském zámku

Zdroj: Muzeum regionu Valašsko

VSETÍN – Pro všechny nadšence do kostiček, pro malé i velké, je připravená výstava na zámku Vsetín s názvem Svět kostiček: SEVA. První návštěvníci se můžou těšit na otevření expozice od 1. února 2020. Kromě exponátů ze stavebnice SEVA se můžete těšit na hernu pro děti.

Autorem stavebnice je Petr Šimr, sběratel, designér a stavitel, také držitel tří rekordů. „Návštěvníkům představí běžné tovární sety i svou vlastní tvorbu. K té nejnovější patří vskutku unikátní kolekce na téma Noemova archa, která čítá desítky propracovaných modelů zvířat,“ zve na akci kurátorka výstavy Olga Méhešová. Děti i dospělí se můžou vrátit do dětských let a postavit si třeba i stavebnici vlastní, bude zde pro ně připravena herna.

Součástí výstavy jsou i dvě doprovodné akce Kostičkohraní, které proběhnou v neděli 9. února a v sobotu 21. března, od 9 do 16 hodin. Poslední den výstavy, 26. března, má autor pro návštěvníky připravenou komentovanou prohlídku stavebnic. V průběhu akce bude možné zakoupit na recepci vsetínského zámku stavebnice za příznivou cenu.