Opilý mladík se ve Zlíně vloupal do rychlého občerstvení. V krvi měl 2,3 promile

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Opilý jednadvacetiletý muž se dnes brzy ráno vloupal do prodejny rychlého občerstvení ve Zlíně. Než vnikl dovnitř, zdemoloval okolí provozovny a rozbil skleněnou výplň. Dopadnout se ho podařilo i díky pohotovému svědkovi.

Krátce po druhé ráno zavolal na linku městské policie muž, který si v centru města všiml počínání agresivního mladíka. „Svědek operačnímu důstojníkovi sdělil, že dotyčný vyvrátil odpadkový koš, převrhl stůl u prodejny pizzy, rozbil u této provozovny skleněnou výplň a následně vnikl dovnitř,“ popsal mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

O dvě minuty později byla na místě hlídka, která ho vyzvala, aby vyšel ven. Strážníci vzápětí zjistili, že se jedná o jednadvacetiletého muže ze Zlína, kterému v krvi kolovalo 2,3 promile alkoholu. „Ke svému jednání nebyl schopen uvést nic kloudného, ale nejspíše si byl vědom toho, že udělal něco nepatřičného. Sám sebe totiž označil hanlivým výrazem pro zevní ženský genitál,“ podotkl Janík.

Strážníky tím ovšem neobměkčil. „Pro podezření z přečinu krádeže jej omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie,“ dodal Janík.

Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín