Ve Vizovicích se bude bojovat o nejlepší valašskou kyselici

Ilustrační foto

VIZOVICE – Kyselica, zelnica, zelňačka. Je jedno, jaký regionální název má, každý hned pozná, že jde o tradiční hutnou polévku z Valašska, která má společný základ, a to dobré domácí kysané zelí. Své síly změří kuchaři v rámci tradiční výstavy Šikovné ruce občanů Vizovic. Ochutnat budete moct v pátek 31. ledna od pěti odpoledne v Domě kultury Vizovice.

Klání se rok od roku těší většímu zájmu. Každoročně se do něj přihlásí okolo dvaceti kuchařů a kuchařek nejen z Vizovic. Rozhodovat bude chuť a vzhled kyselice. „Porota vždy přihlíží třeba na hustotu polévky, a jaké kuchař či kuchařka použili ingredience. Hlasovat bude jak předem vybraná porota, tak samozřejmě i veřejnost,“ přiblížila ředitelka Domu kultury Vizovice Jiřina Trlicová.

Každý účastník musí navařit nejméně pět litrů polévky. „Ještě loni byly v pravidlech uvedeny tři litry, ale všem jsme říkali, ať navaří raději víc. Čím víc polévky soutěžící doveze, tím víc lidí ji ochutná a tím stoupají i jeho šance na umístění. A návštěvníků chodí čím dál víc, tak jsme letos oznámili rovnou pět litrů polévky,“ doplnila Jiřina Trlicová.

Za účast v soutěži dostane každý kuchař čtvrt kila zelí a diplom. Pro výherce je pak připravena hodnotná cena. Program už tradičně doplní přehlídka gajdošských kapel. Vystoupí Gajdošská J. Černíka ze Zlína, Děvčice z Vonice, Chlapi z Kašavy, Chlapčiska ze Spytihněvi a Petr Sovják z Neubuze.

Kyselica patřila k tradičním polévkám, které se jedly nejen k obědu, ale také ke snídani nebo večeři. Zelí totiž rostlo na políčku i u té nejchudší valašské chalupy. Na zimu se dávalo zakvasit do kameninových nádob a vařilo se z něj pak celý rok.