Počet nakažených chřipkou v kraji klesl. Hygienici přesto stále doporučují omezit návštěvy

Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

ZLÍNSKÝ KRAJ – Předpovědi krajských hygieniků se nevyplnily a místo předpokládaného nárůstu počet nakažených akutními respiračními onemocněními ve Zlínském kraji klesl oproti minulému týdnu o 14 procent. U chřipkových onemocnění zaznamenali dokonce o 34 procent případů méně. „Tento pokles však může být relativní, protože pohotovosti stále hlásí vysoký počet ošetřených osob,“ sdělili dnes hygienici.

Podle nejnovějších dat činí počet nemocných s akutními respiračními onemocněními 1718 nemocných na sto tisíc obyvatel, u chřipky je to 298 osob ze stejného počtu. Ve Zlínském kraji bylo doposud zaznamenáno sedm závažných průběhů chřipky A, kdy bylo nutné pacienta hospitalizovat na JIP či ARO odděleních. Nikdo na následky onemocnění nezemřel.

K uvedeným číslům přistupují hygienici opatrně. „Nelze vyloučit možnost druhé vlny chřipkové epidemie, proto stále z preventivních důvodů trvá doporučení omezení návštěv v lůžkových zdravotnických zařízeních, v domovech pro seniory, domovech pro osoby se zdravotním postižením a v domovech se zvláštním režimem na území Zlínského kraje, a to od 31. ledna 2020,“ dodávají, s tím že zákazy nebo omezení návštěv a jejich následné odvolání je plně v kompetenci ředitelů jednotlivých zařízení.