Zpomalovací polštáře jsou jen dočasným řešením, říká otrokovická radnice

Foto: Město Otrokovice

OTROKOVICE – Rozporuplné reakce mezi místními vzbudily zpomalovací polštáře, které město v polovině února instalovalo na silnice v Kvítkovicích. Spolu s nimi byla zřízena zóna s omezením rychlosti. Podle radnice jsou zpomalovací polštáře pouze dočasným řešením a v budoucnu je plánuje nahradit.

Podnět ke zřízení zóny vyplynul z požadavku občanů, se kterými proběhla dvě oficiální jednání na radnici. „Jedná se o opatření, které má podtrhnout charakter území zástavby rodinných domů, odradit řidiče, kteří si zkracují a urychlují průjezd kvítkovickou křižovatkou, a tím zklidnit lokalitu a udělat ji bezpečnější pro pěší a cyklisty. Při instalaci bylo zohledněno rozmístění zpomalovacích polštářů, aby cyklisté mohli bezpečně projet, ale pro automobily plnily svou funkci, tedy upozornění na zpomalení a změnu dopravního režimu,“ vysvětlila vedoucí odboru dopravně – správního Renáta Krystyníková.

O zavedení zóny s omezením rychlosti uvažovalo město už od roku 2017. Na základě jednání s občany se kromě jejího zavedení instalovaly i zpomalovací prvky. „Zpomalovací prvky jsou umístěny v ulicích Hálkova, Nivy, Padělky, Dubnická a Napajedelská. Tyto dočasné zpomalovací polštáře zde budou do té doby, pokud nebudou nahrazeny stavebními,“ uvedla Renáta Krystyníková.

Zpomalovací prvky instalovali pracovníci Technických služeb Otrokovice. Jejich cena je přibližně třicet tisíc korun.

Foto: Město Otrokovice