Nakažená žena z Rožnova postupovala správně, tvrdí starosta

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – První případ nákazy koronavirem ve Zlínském kraji potvrdil hejtman Jiří Čunek dnes odpoledne. Dvaačtyřicetiletá žena z Rožnova podle radnice postupovala podle platných nařízení a nyní je v domácí karanténě. Vyšetřeni budou i zbývající členové rodiny.

Žena se v sobotu 7. března vrátila s rodinou z dovolené v Itálii. Odběr jí byl proveden o den později. „Ihned jsme aktivně kontaktovali nadřazené orgány s dotazy na informace a s nabídkou naší součinnosti,“ řekl starosta Rožnova Radim Holiš.

Podle informací z pondělí měla žena lehčí příznaky. „A tím, že spadla do kategorie lidí, kteří měli nařízenou karanténu, jí byl udělán odběr, který vyšel pozitivně. Tímto bychom chtěli říci, že paní udělala všechno správně. Kontaktovala krajskou hygienu, byl udělán odběr, který potvrdil pozitivní výsledek. Žena zůstala v domácí karanténě,“ dodal Radim Holiš.

Do Itálie měla cestovat jen s manželem a jedním dítětem. „V rámci možností je alespoň dobrou zprávou fakt, že v Itálii nebyla s cestovní kanceláří, ale po vlastní ose a po návratu domů nebyla v kontaktu s dalšími lidmi. Nyní je již v karanténě, nebyla jí navržena hospitalizace. Odběr bude proveden také zbývajícím dvěma členům rodiny, kteří byli v Itálii se zmiňovanou ženou,“ upřesnil místostarosta Rožnova pod Radhoštěm Jan Kučera.