Počet nakažených v kraji narostl na 20. První nemocný je i ve Zlíně

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – K pondělnímu ránu přibylo ve Zlínském kraji dalších pět případů nákazy novým koronavirem. Informoval o tom hejtman Jiří Čunek na svém twitterovém účtu. „Čtyři jsou z okresu Uherské Hradiště, jeden je ze Zlína. Dohromady ve Zlínském kraji tedy 20 nakažených,“ sdělil hejtman.

Nejvíce je koronavirem zasaženo Uherskohradišťsko, kde je doposud pozitivně testováno 15 lidí. Další 4 jsou ze Vsetínska, nově přibyl i případ na Zlínsku.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vývoj nákazy v kraji

V pondělí 9. března se potvrdil první případ nákazy novým koronavirem, a to u dvaačtyřicetileté ženy z Rožnova pod Radhoštěm, která se vrátila z Itálie. Ve středu 11. března přibyli další dva nemocní, a sice sedmačtyřicetiletý muž z Uherského Hradiště a devětatřicetiletá žena z Rožnova pod Radhoštěm.

Ve čtvrtek 12. března vyšly testy pozitivně u dvou žen z Uherskohradišťska. „První žena je ročník 1998 a přicestovala z Irska, které není zařazeno mezi regiony s výskytem koronaviru. Druhá žena je ročník 1995 a přicestovala z Rakouska,“ sdělil tehdy hejtman Jiří Čunek

pátek 13. března přibylo v kraji hned osm nových případů. Mezi nakaženými byli čtyři muži a čtyři ženy, z nichž tři se nakazili přenosem od druhé osoby, aniž by vycestovali do zahraničí. „Jedná se o dvě ženy, a to matku s dcerou, dále jde o tříčlennou rodinu, rodiče se synem, kteří mají vazbu na potvrzený případ z Olomouce a další dva muže a jednu ženu,“ sdělila dříve mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Během neděle 15. března přibyly další dva případy. „Jedná se o dva muže z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu,“ informovala mluvčí kraje Adéla Kousalová. Celkem tak stoupl počet nakažených na patnáct.