Počet nakažených v kraji stoupl na 53. Všichni nově potvrzení se nakazili po kontaktu s nemocným

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Testy během soboty potvrdily dalších 6 případů nákazy novým koronavirem v kraji. „U všech nově potvrzených případů onemocnění se jedná o kontaktní anamnézu, kdy v pěti případech jde o osoby z Uherskohradišťska a jednu osobu ze Zlínska,“ sdělila dnes mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Nákaza se už v kraji potvrdila u 53 lidí. „26 osob je z Uherskohradišťska, 10 osob je ze Vsetínska, 10 osob ze Zlínska a 7 nakažených je na Kroměřížsku. Souhrnně se jedná o 30 mužů a 23 žen. V 27 případech se jedná o cestovatelskou anamnézu a v 26 případech o kontaktní přenos,“ informoval o aktuálním počtu nakažených ve Zlínském kraji hejtman Jiří Čunek.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Mezi nemocnými ve čtvrtek přibyli i dva zdravotníci. „Jde o lékařku na chirurgii Vsetínské nemocnice a také lékárnici Kroměřížské nemocnice,“ potvrdil ve čtvrtek mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant.

Vývoj nákazy v kraji

V pondělí 9. března se potvrdil první případ nákazy novým koronavirem, a to u dvaačtyřicetileté ženy z Rožnova pod Radhoštěm, která se vrátila z Itálie. Ve středu 11. března přibyli další dva nemocní, a sice sedmačtyřicetiletý muž z Uherského Hradiště a devětatřicetiletá žena z Rožnova pod Radhoštěm.

Ve čtvrtek 12. března vyšly testy pozitivně u dvou žen z Uherskohradišťska. „První žena je ročník 1998 a přicestovala z Irska, které není zařazeno mezi regiony s výskytem koronaviru. Druhá žena je ročník 1995 a přicestovala z Rakouska,“ sdělil tehdy hejtman Jiří Čunek

pátek 13. března přibylo v kraji hned osm nových případů. Mezi nakaženými byli čtyři muži a čtyři ženy, z nichž tři se nakazili přenosem od druhé osoby, aniž by vycestovali do zahraničí. „Jedná se o dvě ženy, a to matku s dcerou, dále jde o tříčlennou rodinu, rodiče se synem, kteří mají vazbu na potvrzený případ z Olomouce a další dva muže a jednu ženu,“ sdělila dříve mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Během neděle 15. března přibyly další dva případy. „Jedná se o dva muže z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu,“ informovala mluvčí kraje Adéla Kousalová. Celkem tak stoupl počet nakažených na patnáct.

Pět případů přibylo během pondělí 16. března. Šlo o dva muže a dvě ženy z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu, a jednu ženu ze Zlína s cestovatelskou anamnézou.

Úterý 17. března přineslo další čtyři nemocné. Jednalo se o muže, přičemž dva jsou ze Zlínska a dva z Kroměřížska. U tří je potvrzená cestovatelská anamnéza, v jednom případě jde o kontaktní přenos.

Ve středu 18. března zaznamenal kraj dosud největší nárůst počtu nakažených. Onemocnění se potvrdilo u 16 lidí. Šlo o deset mužů a šest žen.

Sedm nemocných testy potvrdily během pátku 19. března. Šlo o tři muže a čtyři ženy, z nichž kromě jednoho se všichni nakazili v zahraničí.