Hasiči přivezli do kraje dalších 162 tisíc roušek a 32 tisíc respirátorů

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nová dodávka roušek a respirátorů dorazila v neděli večer do Zlína. Během noci hasiči materiál vyložili a jeho rozdělování proběhne v pondělí dopoledne. K dispozici pak bude zdravotníkům a zaměstnancům sociálních služeb na jednotlivých výdejních místech v kraji.

Hasiči z Hlučína dodávku přivezli deset minut před devátou večer. Na práce dohlížel hejtman Jiří Čunek i ředitel profesionálních hasičů Vít Rušar. „S vyložením pomáhali hasiči statutárního města Zlína,“ dodala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Celkem bylo Zlínskému kraji přiděleno 162 tisíc roušek a 32 tisíc respirátorů. „Rozdělení materiálu proběhne v pondělí v dopoledních hodinách zaměstnanci Krajského úřadu Zlínského kraje. Následně rozdělený materiál opět rozvezou hasiči na určená výdejní místa v našem kraji,“ sdělila Javoříková.

První várka 25 tisíc respirátorů typu FFP2 dorazila v noci z pátku na sobotu. Zásilka byla určena pro praktické lékaře, zubaře, ambulantní specialisty nebo lékárníky. „Cílem je, aby se lékaři přes víkend ochrannými pomůckami zásobili a v pondělí s nimi mohli začít ordinovat,“ objasnil hejtman Jiří Čunek.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje