Kraj hlásí 128 potvrzených případů nákazy koronavirem. Na Slovácku jich je už 74

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nárůst o 4 další případy onemocnění COVID-19 ve Zlínském kraji potvrdily v pondělí dopoledne aktuální testy. Tři nemocní jsou z Uherskohradišťska a jeden z Kroměřížska. O výsledcích dnes informovali krajští hygienici.

Počet nemocných v kraji se vyšplhal na 128. „74 osob je z Uherskohradišťska, 11 osob je ze Vsetínska, 28 osob ze Zlínska a 15 nakažených je na Kroměřížsku. V 37 případech se jedná o cestovatelskou anamnézu, v 66 případech o kontaktní přenos a u 25 osob se způsob nákazy nezjistil,“ sdělil hejtman Jiří Čunek.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Testy potvrdily nemoc u 66 mužů a 62 žen. V nejrizikovější věkové skupině nad 65 let je již 19 osob.

Během čtvrtečního dopoledne testy potvrdily koronavirus u primáře Neurologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Pět lékařů a čtrnáct sester a dalších pracovníků je v karanténě. „Oddělení je v tuto chvíli uzavřeno, tři pacienti byli přeloženi do ostatních nemocnic Zlínského kraje, dalších osm pacientů bylo umístěno na jiná lůžková oddělení v rámci Uherskohradišťské nemocnice,“ informoval mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant.