Uherský Brod se brání karanténě. Hasiči začali s dezinfekcí

Ilustrační foto

UHERSKÝ BROD – V Uherském Brodě dnes v poledne začala platit zvýšená epidemiologická opatření. Příčinou je vysoký počet nakažených novým koronavirem. Kromě bytových domů na nejvíce zasažených sídlištích se musí dezinfikovat i všech 27 prodejen ve městě.

Kvůli vysokému počtu pozitivně testovaných lidí ve městě svolal v pondělí večer hejtman Jiří Čunek zasedání Bezpečnostní rady Zlínského kraje. „Vzhledem k tomu, že k dnešnímu dni máme v celém kraji 129 pozitivně testovaných a jen v Uherském Brodě, který má necelých 17 tisíc obyvatel, jich je 40, tak je potřeba v této části kraje přijmout účinná protiepidemiologická opatření, aby se zabránilo dalšímu šíření nákazy. Na těchto opatřeních spolupracujeme se starostou Ferdinandem Kubáníkem s krizovým štábem Uherského Brodu,“ sdělil hejtman.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Každodenní dezinfekci nařídila v úterý ráno Krajská hygienická stanice ve Zlíně. Ta se týká všech společných prostor nejvíce zasažených bytových domů na sídlišti Pod Vinohrady, Sídlišti Olšava a v Židovně. „Desinfekci budou provádět profesionální hasiči HZS Zlínského kraje, a to způsobem mokré dekontaminace rizikových míst a předmětů. V domech, kde se bude desinfekce provádět, bude na nezbytnou dobu vypnutá elektřina a je zde přísně zakázáno používat otevřený oheň nebo plyn. Hasiči také doporučují, aby si obyvatelé desinfikovaných domů, utěsnili vchodové dveře svých bytů mokrým ručníkem,“ informovala dnes uherskobrodská radnice.

Čistit se musí všechny kontaktní plochy a prostory v domě, s nimiž lidé běžně přichází do styku. Jednou denně až do odvolání se tak musí dezinfikovat všechna madla, kliky, výtahy, zábradlí, vstupní prostory, dveře, nádoby na odpad a podobně.

Zvýšená epidemiologická opatření se týkají také všech 27 obchodů a prodejen ve městě. Dezinfekce se bude provádět virucidními prostředky, které jsou účinné proti nákaze COVID – 19 a s jejich aplikací budou pomáhat i hasiči. „Všechna tato opatření směřují k tomu, aby se město, ani žádná jeho část, nedostaly do karantény,“ řekl starosta Ferdinand Kubáník.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje