Zloděj ukradl 65 úlů i s včelami za téměř půl milionu. Viděli jste ho?

Foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽSKO – Čtyřicetiletému včelaři z Kroměříže zmizelo z pozemku v katastru obce Roštín 65 úlů i s včelstvy. Jejich hodnota je 455 tisíc korun. Krádež v neděli večer oznámil morkovickým policistům.

Úly se nacházely v lese nedaleko rekreačního areálu Kamínka. „K jejich odcizení došlo v době od 15. do 25. března 2020. Každý z úlů byl o šířce 43 cm, výšce 67 cm, hloubce 50,8 cm a hmotnosti zhruba 50 kg,“ informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pro samotného včelaře je ztráta nevyčíslitelná. Část včelstev byla totiž vyšlechtěna proti různým nemocem. Vyšlechtění včelích královen ho stálo tři roky práce.

Případem se nyní zabývají kroměřížští policisté. „Po pachateli, který se tímto jednáním dopustil trestného činu krádež, nyní pátráme. Po dopadení mu s ohledem na vyhlášený nouzový stav hrozí až osmileté vězení,“ sdělila Kyšnerová.

V rámci vyšetřování se policie obrací s žádostí o pomoc k veřejnosti. „Pokud si někdo v blízkosti úlů všiml čehokoliv podezřelého, pohybu osob nebo vozidel, ať zavolá na bezplatnou linku Policie ČR 158 nebo přímo kriminalistům na telefonní číslo 601 353 996. Uvítáme také informace všímavých občanů, kteří zaregistrovali, že si někdo v jejich okolí pořídil větší počet úlů,“ vyzvala Kyšnerová.

Foto: Policie ČR