Ve Valašském Meziříčí proběhnou Farmářské trhy s Květinovým jarmarkem, omezení ale budou

Zdroj: Město Valmez

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Díky rozvolňování nařízení vlády bude možné uspořádat 15. května tradiční Farmářské trhy s oblíbeným Květinovým jarmarkem, kde si můžete zakoupit sazenice a květiny.

Na valašskomeziříčské náměstí se tak vrátí farmáři a řemeslníci. „Neporušíme tak oblíbenou tradici, kterou město Valašské Meziříčí zavedlo v roce 2011. První farmářský trh se totiž po zimní přestávce koná pravidelně v květnu. Nejinak tomu bude i letos v pátek 15. května, kdy jeho součástí bude i oblíbený Květinový jarmark. Občané si tak budou moci přímo na náměstí a od lokálních producentů nakoupit vše, co jim dosud nejspíš chybělo,“ pozvala s úsměvem místostarostka Yvona Wojaczková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

I přesto, že se jarmark uskuteční, budou se muset přijmout určitá opatření. Návštěvníci například musí oželet prodej hotového jídla ve stáncích, určeného k přímé konzumaci na místě, bude nutné udržet dvoumetrové rozestupy, pokrývka úst a nosu je samozřejmostí. U každého stánku na obyvatele bude čekat desinfekce na ruce. Na hladký průběh trhů bude dohlížet Městská policie. Město letos uspořádá na 12 trhů, které budou probíhat až do poloviny října.