Dva roky a deset tisíc jízd. Rožnovské Senior taxi slaví jubileum

Foto: Město Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Za lidovou „dvacku“ umožňuje rožnovské Senior taxi místním seniorům cesty k lékaři, na nákup nebo třeba na úřad. V úterý 12. května započal řidič jubilejní desítitisící jízdu. Drtivou většinu všech cest také sám odřídil.

Výroční cesta směřovala na místní polikliniku, která je statisticky nejvíce využívanou cílovou stanicí rožnovského Senior taxi. Mile překvapena byla i jeho cestující, té totiž místostarosta Jan Kučera předal malý dárek. „Jste velmi šikovní, že jste nám Senior taxi zařídili. Budu jej využívat ještě více, právě třeba na cesty k lékaři,“ ocenila seniorka.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Služby Senior taxi mohou využívat držitelé Rožnovské seniorské karty na cesty k lékařům, na hřbitov, poštu, nádraží, do supermarketu nebo na úřad. Cestující platí pouze dvacetikorunový poplatek za přistavení auta, vzdálenost do 7 kilometrů hradí město.

V Rožnově taxi pro seniory funguje už dva roky. „Podle statistik jde vidět, že je to služba velmi využívaná. Jde o službu dopravy na nezbytná místa a jen v čase od 6 do 14 hodin. Nemůžeme seniorům zajistit dopravu kamkoli a kdykoli, to by rozpočet města neunesl,“ sdělil místostarosta Jan Kučera.

Kromě seniorky dostal při úterní jubilejní jízdě malé ocenění a certifikát také řidič, který cesty seniorům umožňuje. „Chtěl bych poděkovat radě města za podporu projektu a kolegům, kteří službu na městě hlídají. Samozřejmě ale nesmím zapomenout na pana řidiče, který nám každý pracovní den vozí seniory na potřebná místa. Děkuju za všechny cesty, které jste odřídil a přeji co nejbezpečnější další kilometry,“ popřál místostarosta.