Kratší a komornější, ale bude! Letní filmová škola i letos ovládne Hradiště

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Kvůli pandemii koronaviru visí nad mnoha letošními akcemi otazník, Letní filmová škola v Uherském Hradišti se ale nedala. Uskuteční se o něco později, bude komornější a provázet ji budou bezpečnostní a hygienická opatření. Na webu akce to dnes potvrdila ředitelka festivalu Radana Korená.

Namísto tradičního termínu na přelomu července a srpna se 46. ročník festivalu uskuteční od 7. do 12. srpna. „O konání letošního ročníku Filmovky jsme mohli rozhodnout až nyní, proto bylo nutné posunout akci alespoň o dva týdny dále, abychom měli dostatečný čas na její přípravu. Přesto bude vyžadovat mimořádné nasazení celého organizačního týmu, ale stojí nám to za to,“ vysvětlila ředitelka festivalu Radana Korená.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kvůli dodržení hygienických a bezpečnostních opatření bude Letní filmová škola jiná, než ji diváci znají, organizátoři však věří, že se jim právě proto podaří vdechnout filmovému svátku v Uherském Hradišti punc neopakovatelnosti. „Bude to ročník, na který nikdo nezapomene a atmosféra v sálech bude osobnější a srdečnější než obvykle. Veškerých příprav se zhostíme s největší možnou zodpovědností k našim návštěvníkům, hostům, partnerům i obyvatelům města tak, abychom naši milovanou Filmovku oslavili ve zdraví, lásce, radosti ze setkání a nových objevů,“ přála si Radana Korená.

Promítat se bude v 5 kinech a 2 letních kinech. „Ve Smetanových sadech plánujeme 3 stany, stan ČT, Respekt a dětský stan. Konat se bude i doprovodný program – koncerty, divadelní představení, výstavy či dětský program. Již dopředu však upozorňujeme, že ve všech prostorech, při všech programech a výstavách bude regulován počet diváků a budeme velmi přísně dbát na dodržování bezpečnostních a hygienických opatření,“ prozradila Radana Korená.

Při organizaci celého festivalu  budou pořadatelé spolupracovat s městem Uherské Hradiště i Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje, aby všechna přijatá opatření byla dostačující. „Ostatně budeme za sebou mít všichni v té době již tříměsíční provoz kin, který ukáže, jak vše co nejlépe nastavit,“ dodala Korená.

S konkrétnějším představením celé Letní filmové školy přijdou organizátoři později. Z programu doposud byla oznámena sekce Terra festivalis: Izrael a uvedení na Oscara nominovaného filmu Corpus Christi v předpremiéře.