Příští týden opět otevírá Muzeum regionu Valašsko, připravilo pro vás zajímavé expozice

Zdroj: Muzeum regionu Valašsko

VALAŠSKO – Již v úterý 26. května otevírá své brány Muzeum regionu Valašsko. Otevřeny budou zámky Vsetín a Lešná u Valašského Meziříčí. Nutná jsou hygienická opatření, přesto na vás čeká spousta zábavy.

Na zámku Lešná se představí Barevný svět. Jedná se o interaktivní výstavu, kdy hlavní roli hrají právě barvy, a to z pohledu fyziky, biologie, malířství, keramiky nebo techniky. „Čeká vás spousta zajímavých interaktivit pro celou rodinu, při kterých se pobavíte a zároveň dozvíte spoustu zajímavého. Například i to, že barva není nic jiného, než pouhý vjem našeho mozku,“ nastínil kurátor výstavy Jan Husák. Akce bude k vidění do 31. října. Zapomenout nesmíte ani na prohlídku historického interiéru a anglického parku, který nyní kvete a hýří barvami.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na zámku Vsetín proběhne výstava Asanace města Vsetína.  „Dokumentuje proces, který odstartoval ve 30. letech uplynulého století a během následujících čtyř dekád přinesl přerod malého městečka na moderní průmyslové centrum Valašska. Proměna Vsetína v určité míře pokračuje i v současnosti zahušťováním zástavby v centru i na periferiích,“ přiblížil téma výstavy kurátor Lukáš Spitzer. V úterý 2. června se můžete těšit na výstavu kočárků Až přiletí čáp. Ty byly dříve v majetku Miloslavy Šormové, Muzeum je od ní odkoupilo. Nenechte si ujít exponáty dětských i loutkových kočárků z let 1880 až 1980. Prodloužena byla také výstava Dušan Cendelín: Matrice dřevořezu, která bude k dispozici do 10. června. Po ní nastoupí výstava Krásy noční oblohy, kdy můžete na fotografiích obdivovat krásu vesmíru.

Od 11. května je v provozu také Hvězdárna Vsetín. Ta zve na prohlídku kopule s dalekohledy, meteorologickou stanici, pozorování Slunce nebo Večerní astronomická pozorování. Ta probíhají každý pátek od 21 do 23 hodin.