Zloděj se vloupal do auta na náměstí v Holešově. Odnesl si 15 tisíc

Foto: Policie ČR

HOLEŠOV – O peněženku s doklady a hotovostí přišel čtyřiadvacetiletý muž v Holešově. Ten zaparkoval auto na náměstí, a když se k němu o pár hodin později vrátil, našel rozbité okénko. Přišel tak o téměř patnáct tisíc korun.

Muž zaparkoval auto na náměstí Dr. E. Beneše v Holešově v pondělí dvě hodiny po půlnoci. Zamkl ho a odešel. „Když se dopoledne o půl desáté k autu vrátil, všiml si, že je rozbité levé přední okno a uvnitř vozu chybí jeho peněženka. Zloděj ji nalezl v přihrádce levých předních dveří,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kromě necelých jedenácti tisíc korun byly v peněžence i mužovy osobní doklady a platební karta. Zloděj také ukradl i drobné mince za tři a půl tisíce, které byly ve středovém panelu. „Majiteli tak způsobil škodu odcizením za bezmála patnáct tisíc korun a škodu poškozením okna automobilu ve výši čtyři tisíce korun,“ shrnula Kyšnerová.

Případem se nyní zabývá policie. „Pachatel se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu po dopadení hrozí až dvouleté vězení,“ dodala Kyšnerová.