S třemi promile kličkoval centrem Zlína. Skončil bez řidičáku a na záchytce

Ilustrační foto

ZLÍN – S více než třemi promile v krvi se osmapadesátiletý řidič vydal včera navečer do ulic Zlína. Při jízdě kličkoval po silnici, přejížděl po chodníku a narazil do svodidel. „Muž, který v tomto stavu ujel asi 20 kilometrů, přišel o řidičský průkaz a skončil na protialkoholní záchytné stanici v Kroměříži. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tři roky vězení,“ informovala dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

V úterý před osmou večer přijali policisté oznámení o nekoordinované jízdě řidiče Fordu, který zřejmě není v pořádku, protože v centru Zlína kličkuje po silnici a jezdí dokonce i po chodníku. „Policejní hlídka byla v tu dobu poblíž. Po zastavení řidiče vyšly najevo další informace. Řidič chvíli předtím narazil do svodidel u komunikace, která poškodil. Po nehodě ale nezastavil a pokračoval v jízdě až do té chvíle, než mu policisté další jízdu zakázali,“ popsala Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. „Protože se mu přitížilo, neustále si lehal a stěžoval si na zdravotní komplikace, přivolali policisté lékařku. Ta rozhodla o umístění muže do protialkoholní záchytné stanice, kam ho muži zákona vzápětí převezli,“ dodala Kozumplíková.

Škoda na autě a na svodidlech činí asi třicet tisíc korun. Opilému řidiči teď hrozí až tři roky ve vězení.