Na Vsetínsku se rozhořel les po pálení. Zasahovat muselo osm jednotek hasičů

Foto: JSDH Hovězí

VSETÍNSKO – Rozsáhlý požár lesa u Lhoty u Vsetína zaměstnal včera odpoledne osm jednotek hasičů. Plameny se šířily na mladý lesní porost a zásah komplikoval silný vítr. Podle vyšetřovatele za vše mohlo pálení.

Požár na hřebeni kopce zasáhl část rubiska a šířil se dál na nedávno vysazené stromky i starší smíšený les. Zásah hasičům ztěžoval silný vítr. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. „Velitel zásahu ze stanice Vsetín si postupně k požáru povolal jednotky ze stanic Vsetín, Zlín, Valašské Meziříčí a dobrovolné jednotky Jablůnka, Hovězí, Lhota u Vsetína, Valašská Polanka a Vsetín,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ještě odpoledne se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu. Ti se postupně začali vracet na své stanice a na dohlídku zůstala už jen místní dobrovolná jednotka.

Vyšetřovatel hasičů se vydal na místo zjistit příčinu události. „Předběžně vyčíslil způsobenou škodu na dvě stě tisíc korun. Jako příčinu požáru vyšetřovatel stanovil rozfoukání starších ohnišť po pálení silným větrem,“ dodala Javoříková.

Foto: JSDH Hovězí
Foto: JSDH Hovězí