Opilec ve Zlíně řádil jako smyslů zbavený. Skákal po taxíku a nadával řidičce

Ilustrační foto

ZLÍN – Až dva roky za mřížemi může strávit šestadvacetiletý muž, který má na svědomí neuvěřitelný opilecký výstup. Zatímco řidička taxíku se zákazníkem seděla uvnitř, začal skákat po kapotě, mlátit dveřmi a nadávat. Zlínští policisté ho nyní obvinili z výtržnictví a poškození cizí věci. O případu dnes informovala policie.

Řidička taxislužby vezla v polovině února v dopoledních hodinách zákazníka po ulici Kvítková v centru Zlína. Když najela na kruhový objezd, uviděla, že směrem k jejímu vozidlu jdou dva muži. Zastavila, aby jim umožnila přejít. „Mladší z mužů ovšem přišel k vozidlu, které řídila, několikrát skočil na kapotu a poté opakovaně velkou silou otevíral a zavíral dveře od řidiče, přitom ji tahal za bezpečnostní pás a vulgárně ji napadal,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kamarád se ho od auta snažil neustále odtáhnout. Předtím, než společně odešli, stihl výtržník ještě několikrát kopnout do zadních dveří.

Přivolaní policisté z prvosledové hlídky začali po mužích podle ženina popisu pátrat. „Záhy je v centru města objevili a zjistili, že jsou značně podnapilí. Dechová zkouška ukázala u výtržníka hodnotu 2,65 promile alkoholu,“ sdělila Kozumplíková.

Muž, který už má v rejstříku několik záznamů pro majetkovou trestnou činnost, si při výslechu moc nepamatoval. Několik hodin předtím totiž nepřetržitě popíjel alkohol. Škoda na autě byla vyčíslena na dvanáct tisíc korun. „V případě odsouzení by mohl tento výtržník strávit až dva roky za mřížemi,“ dodala Kozumplíková.