Traktor s pěti pasažéry se zřítil ze srázu. Dva muži na místě zemřeli, tři se vážně zranili

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Poblíž Čertových skal v Lidečku v noci havaroval traktor s pěti muži ve věku od 23 do 31 let. Dva z nich havárii nepřežili, zbylí tři utrpěli vážná zranění.

K tragické nehodě došlo v sobotu v brzkých ranních hodinách. „Traktor značky Zetor havaroval při jízdě po lesní cestě z asi stopadesátimetrového srázu, kde se zastavil o vzrostlý strom. Dva muži zemřeli na místě, další dva utrpěli těžká zranění, se kterými byl jeden z nich převezen vrtulníkem do ostravské nemocnice a druhý do zlínské nemocnice, kde nakonec skončil i pátý muž, který doběhl pro pomoc,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Havárii nahlásil jeden z mužů z traktoru, který byl i přes svá zranění schopen seběhnout do Lidečka za známými. Ti kolem půl čtvrté ráno přivolali na místo pomoc.

Nehoda se stala ve špatně dostupném terénu, zasahující složky tak část úseku musely ujít pěšky. Mezi nimi bylo i pět jednotek hasičů. Ti spolu se záchranáři poskytli zraněným pomoc a posléze traktor vyprostili. „Hasiči uvízlý traktor v kopci zajistili proti pohybu. Poté na místě nehody započali šetření policisté. Jakmile to situace dovolila, povolal si velitel zásahu hasičů na místo tragické nehody lesní kolový traktor. Pomocí něho uvízlý traktor vyprostili. Strom, o který byl traktor opřen, skáceli a poté havarovaný traktor přesunuli zpět na cestu,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Nehodu od brzkých ranních hodin šetřili vsetínští dopravní policisté společně se vsetínskými kriminalisty. „Na místo vyjížděla i policistka z týmu krizové intervence, která se věnovala rodinám zemřelých i těžce zraněných mladých mužů. Povolán byl i znalec z oboru silniční dopravy. Okolnosti havárie jsou předmětem dalšího šetření,“ dodala Javorková.