Pošta a Fabiánová si v Modrém kódu prožili kruté bolesti i velký smutek

Už dnes večer si zpěvák a v současnosti také taxikář Martin Pošta a dcera Nadi Urbánkové, Jana Fabiánová, střihnou roli manželů Soukalových. On je podnikatel, kterého našli promrzlého, zbitého a okradeného v kanalizaci. Ona je jeho starostlivá manželka. Případ obestřený tajemstvím uvidí diváci v Modrém kódu. 

Na natáčení Modrého kódu muzikálový zpěvák Martin Pošta a zpěvačka Jana Fabiánová jen tak nezapomenou. Pošta si natáčení doslova protrpěl v bolestech, Fabiánové seriálové nemocniční prostředí připomnělo chvíle, které v nemocnici strávila jako ošetřovatelka. „Musím říct, že kulisy jsou tak dokonalé, že jsem si připadala skoro jako v nemocnici. Nemocnice má pro mne dvojí polohu, zaprvé mám z nemocnic obecně, jako většina lidí, celkem strach, pokud jsem v pozici pacienta. Na druhou stranu mám prostředí nemocnice spojeno s dobou, kdy jsem tam pomáhala jako dobrovolnice, a to období mi lidsky hodně dalo,“ vypráví Fabiánová, která si v nemocnicích užila své nejen v dobách, kdy chodila navštěvovat svoji nemocnou maminku Naďu Urbánkovou. „V USA jsem několik měsíců pomáhala na LDN jako dobrovolnice, pečovatelka. Zkusila jsem si tak na vlastní kůži, jaké to je být nemocničním personálem. Můj pacient Tony měl krutou diagnózu ALS. Starala jsem se o jeho výživu, hygienu i fyzioterapii. Od té doby si mnohem víc vážím svého zdraví a obdivuji práci lékařů, sester, bratrů a pečovatelů,“ dodává Fabiánová.

Martin Pošta, který se momentálně více než herectví věnuje taxikaření, si v kulisách rubavské nemocnice také užil své. „Měl jsem totiž skřípnutý nerv pod lopatkou a šíleně to bolelo. Ta bolest mi vystřelovala do ruky a já jsem si nemohl nijak ulevit, protože jsem byl přikurtovaný k lůžku, na krku jsem měl krunýř, a kvůli němu jsem si nemohl položit hlavu. Nemohl jsem dělat nic jiného než to vydržet a natočit to i s tou bolestí. Byla autentická, nic jsem nemusel hrát,“ vzpomíná na natáčení Pošta s tím, že už je v pořádku a v pracovním procesu. „Udělal jsem si taxikářské zkoušky a jezdím s taxíkem. Baví mě to. Je to fajn práce. Ale už se těším zase do divadla,“ dodal herec.