Jeden v plotě, druhý ve sloupu. Dva opilci havarovali ve Zlíně a v Otrokovicích pár hodin po sobě

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Hned dvě nehody způsobené silně opilými řidiči řešili zlínští policisté ze soboty na neděli. K první havárii došlo v chatové oblasti v Otrokovicích, pár hodin nato narazil do sloupu veřejného osvětlení šofér ve Zlíně. Obě nehody od sebe dělilo jen pár hodin.

Devětačtyřicetiletý řidič Nissanu havaroval v sobotu po šesté odpoledne po necelých šesti metrech. „Jeho jízda bohužel skončila nárazem do oplocení chaty v chatové oblasti v Otrokovicích. Zřejmě vlivem vysokého množství alkoholu v organismu nebyl schopen vozidlo na této krátké vzdálenosti bezpečně zastavit,“ popsala první událost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přivolaní policisté zjistili, že muž ani není držitelem řidičského oprávnění. „Dechová zkouška ukázala hodnotu 2,43 promile alkoholu. Způsobená škoda činí asi patnáct tisíc korun,“ dodala Kozumplíková.

Do sloupu osvětlení přechodu pro chodce na Jižních Svazích narazil s nákladním autem značky Mercedes v neděli půl hodiny po jedné hodině ráno další řidič, třiatřicetiletý muž z blízké obce. „Řidič, který nadýchal téměř dvě promile alkoholu, nejprve po nehodě tvrdil, že vozidlo neřídil. Snažil se policisty přesvědčit, že řídil jeho kamarád. Policisté z prvosledové hlídky ale prověřením výpovědí zjistili, že za volantem skutečně seděl silně opilý muž, který se následně přiznal,“ sdělila Kozumplíková. Způsobená škoda se vyšplhala na 110 tisíc korun.

Oba muži se teď budou muset ze svého jednání zpovídat. „Oběma řidičům policisté zadrželi řidičský průkaz a další jízdu jim zakázali. Za ohrožení pod vlivem návykové látky jim hrozí v případě uznání viny a odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřela Monika Kozumplíková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR