Mládež ve Zlíně si užívá prázdniny. Společnost jim dělá alkohol

Ilustrační foto

ZLÍN – S letními prázdninami řeší zlínští strážníci množství případů podnapilých dětí a mladistvých. Byla mezi nimi i třináctiletá dívka, která nadýchala 1,5 promile. Pomoci jí museli přivolaní zdravotníci.

Šestnáctileté slečně strážníci překazili zábavu, prý to moc hrotí

Hned v prvním týdnu prázdnin narazila hlídka v parku Komenského na šestnáctiletou dívku, která tu kolem druhé hodiny ranní trávila čas ve společnosti přátel. „Orientační vyšetření v jejím případě prokázalo na 1,7 promile alkoholu v organizmu a dotyčnou ani tak netrápilo, že si může konzumací velkého množství alkoholických nápojů uškodit, jako to, že jí hlídka Městské policie Zlín překazila zábavu s šesticí již dospělých chlapců. Strážníkům také neopomněla sdělit, že to podle jejího kvalifikovaného názoru zbytečně hrotí,“ popsal událost mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci děvče předali rodičům. O události bude také vyrozuměno Oddělení sociálně správní ochrany dětí.

Třináctileté dívce musel pomoct lékař

Prozatím poslední incident se odehrál ve středu v Malenovicích. Tady byla hlídka po páté odpoledne přivolána k trojici mladých lidí, mezi kterými byla i značně podnapilá dívka. „Po příjezdu strážníci zjistili, že dotyčné je teprve 13 let, ale elektronický analyzátor vykázal hodnotu téměř 1,5 promile alkoholu v dechu. Podnapilá dívka jakoukoliv konzumaci alkoholu popírala, s hlídkou spolupracovala jen velmi neochotně a její chování lze shovívavě označit jako drzé,“ sdělil Janík.

Kromě rodičů museli strážníci přivolat také zdravotnickou záchrannou službu. „Dívka totiž přestávala komunikovat a hrozila jí ztráta vědomí. Po zásahu lékaře však nakonec mohla zůstat v péči rodinných příslušníků,“ dodal Pavel Janík.

Nepomohla ani plnoletost

V závěru týdne museli strážníci pomoct také již dospělému dvacetiletému mladíkovi, který to s alkoholem značně přehnal. „Jeho vrávoravá a nekoordinovaná chůze v blízkosti říčního toku nenechala chladným náhodného svědka, který vytočil linku 156,“ objasnil Janík.

Přivolaná hlídka mladíka na místě zastihla o několik minut později. „Mladý muž se blábolivě pochlubil předchozí konzumací vodky a následně u něj byla zjištěna hodnota 2,7 promile alkoholu v organizmu. Čím se již ale pochlubit nedokázal, byl bezpečný pohyb ve vzpřímeném postoji. Ještě před příjezdem strážníků totiž upadl na chodník a způsobil si krvácivé odřeniny na hlavě i končetinách,“ vylíčil Pavel Janík.

Hlídka dotyčnému přivolala záchranku. Zdravotníci ho ošetřili a převezli k hospitalizaci do nemocnice.