Užijte si jedinečnou ranní procházku zlínskou zoo s kivim Gerym

Gery je aktivnější v časných ranních hodinách, návštěvníci tak budou mít velkou šanci ho spatřit. Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Zoo Zlín chystá první letošní ranní procházku areálem s návštěvou kiviho. Za samečkem Gerym se můžete vydat v neděli 12. července. Otevřeno bude již od 6.00 a u expozice se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Pro ranní návštěvu zoo bude otevřen hlavní vstup. Užít si můžete jedinečnou procházku probouzejícím se areálem a zůstat třeba až do odpoledne. „Nejdříve však doporučujeme zamířit do australské oblasti za kivim. Gery je stále daleko aktivnější právě v ranních hodinách, do 8 hodin je velmi vysoká šance uvidět jej v expozici,“ uvedla vedoucí marketingu Romana Bujáčková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od 6.30 do 8.30 na vás bude u expozice čekat průvodce, který nabídne spoustu zajímavých informací nejen o chovu kiviů. Zlínská zoo tohoto nelétavého opeřence chová jako první a jediná zoo v republice. Expozici pro kivi hnědé a papoušky nestor kea otevřela v roce 2017.

Od 6.30 se otevře i blízká restaurace Farmy U Koaly. Zbývající výběhy, pavilony a restaurace budou k dispozici v běžné otevírací době, tedy od 8.30.