Přísnější opatření a méně běžců. Festivalový půlmaraton MONET + Zlín čekají kvůli koronaviru změny

Foto: archiv Zlín Film Festivalu

ZLÍN – S ohledem na aktuální vývoj situace se rozhodli organizátoři Festivalového půlmaratonu MONET + Zlín přistoupit k některým změnám. Běh budou provázet přísnější hygienická opatření, sníží se také počet startujících. Závod se uskuteční v již dříve uvedeném náhradním termínu 12. září.

Původně se na tratě půlmaratonu, čtvrtmaratonu a štafetového běhu mělo vydat 2000 závodníků. „S ohledem na vývoj situace a na ni navazující hygienická opatření snižujeme celkovou kapacitu sportovního odpoledne na 1 500 běžců,“ oznámila dnes výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Startovat se bude v 16.00 v časových rozestupech pro jednotlivé typy závodů. Běžci se jako v předchozích letech vydají z náměstí Míru přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru. Registrace na místě nebude možná, závodníci se musí přihlásit online na webu do 14. srpna.

Součástí akce bude i tradiční Festivalový VIVA rodinný běh na 1400 metrů. „Start tohoto závodu jsme se rozhodli přesunout do dopoledních hodin. Místo plánované 14. hodiny tak bude zahájen už v 11 hodin,“ uvedla Jarmila Záhorová.

Startovní čísla si účastníci musí vyzvednout den předem na náměstí Míru od 15.00 do 20.00 a v den konání závodu od 9.00 do 10.00. „Účastníky Festivalového VIVA rodinného běhu ze Zlína a okolí prosíme, aby si svá startovní čísla vyzvedli již v pátek 11. září a sobotní čas přenechali těm, kteří do Zlína přijíždějí z delších vzdáleností pouze na jediný den. Bez startovního čísla nebude žádný z běžců vpuštěn na trať,“ doplnila Záhorová.

Kapacita závodu je 800 lidí a zúčastnit se mohou dospělí s dětmi, junioři nebo ti, kteří dávají přednost kratším tratím. Registrovat se musí na webu do 6. září.

Hygienická opatření, která připravují organizátoři v rámci obou závodů, odpovídají momentálně platným nařízením vlády a budou průběžně upravována podle aktuální situace. Přihlášení závodníci o nich budou informováni mailem v týdnu před konáním závodu společně s dalšími pokyny. „Všichni účastníci závodů musí nově také poskytnout písemné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění v období předchozích dvou týdnů, které odevzdají na místě,“ upozornila Jarmila Záhorová.