Zažijte lidovou atmosféru na Živých dřevěnicích s jarmekem

V areálu Kosenky se bude hrát a hodovat, své umění předvedou i zruční řemeslníci. Foto: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Tradiční život ve valašských dřevěnicích, umění zručných řemeslníků a kouzlo světnic provoněných chlebem vám poodhalí na Živých dřevěnicích ve Valašských Kloboukách. Návštěvníkům se také otevře Červený dům, Stará radnice i věž farního kostela, rukodělní výrobci nabídnou své zboží na jarmeku a příjemnou atmosféru dokreslí muzikanti. Přijďte v sobotu 5. září od 15 hodin.

Jedinečné zážitky a vřelé uvítání na vás čeká v Pechancově dřevěnici, kde uvidíte všední život čtyřgenerační rodiny. V Pivečkově dřevěnici vás zavedou do ševcovské domácnosti a dřevěnici na Kosence zas provoní v peci upečený chleba, zavrtí se kolovrátek a bude se drhnout peří.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vydat se můžete i po městských památkách, které se otevřou od 15 do 18 hodin. „Souběžně s dřevěnicemi vás pozve dál i Červený dům na Masarykově náměstí, kde se podíváte do soukenické i prvorepublikové domácnosti a také do dobové kuchyně z 50. let. Ve Staré radnici uvidíte výstavu výtvarných děl Josefa Jeřábka a Miroslava Zvonka. A když vystoupáte po schodech do výšin kostelní věže, pokocháte se výhledem na město v záři babího léta,“ pozval Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

V areálu Kosenky oživí řemeslníci před zraky návštěvníků staré tradiční postupy, například kutí kos, výrobu šindelů a metel, tkaní na stavu, paličkování, předení a další. Pochutnáte si na valašské kyselici i jiných dobrotách a chybět nebude ani hudba. „Dobrou náladu navodí cimbálová muzika Klobučan i vystoupení Staroměšťáků. Jako host večera zahraje v 18.30 kapela Žamboši, která je držitelem dvou cen Anděl,“ láká Jaroslav Baloušek. Malý letní jarmek pak nabídne různé valašské rukodělné zboží, panenky, dekorace, sýry, perníčky, frgály, med, šperky a mnoho dalšího.

Foto: město Valašské Klobouky