Špičkový areál pro atlety a moderní hřiště pro děti. Mojmír se pyšní zbrusu novým sportovištěm

Foto: město Uherské Hradiště

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Dlouho očekávaná obnova sportovního areálu na sídlišti Mojmír v Uherském Hradišti je u konce. Po tři čtvrtě roce se sportovci mohou těšit z hřiště na míčové hry, atletický ovál nebo venkovní fitness, a to vše s moderním zázemím. Na své si přijdou i děti, kompletní rekonstrukcí totiž prošlo i přilehlé hřiště Za Alejí.

Na místě bývalého zchátralého sportoviště vyrostl atletický ovál, hřiště na kopanou, severní víceúčelové hřiště na florbal, tenis či volejbal a jižní víceúčelové hřiště pro basketbal, házenou nebo skok vysoký. Vybudovaly se příjezdové plochy a parkoviště i venkovní posilovna. Obnovou prošlo celé zázemí a osvětlení a celý areál lemuje nové oplocení.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K zemi šla nevyužívaná hospodářská výtopna. Hřiště uvnitř atletického oválu je nyní menší, má zato moderní travnatý povrch. Samotný ovál se kompletně přebudoval. „Vznikly rovněž čtyři lehkoatletické dráhy délky 200 metrů. Na delší straně přilehlé u školy je čtyřdráhová sprinterská rovinka o délce 60 metrů. Na protilehlé delší straně je vnější, nejméně frekventovaná dráha, využita jako oboustranné rozběžiště skoku dalekého. Nový povrch je tartanového typu,“ popsal novinky na sportovišti mluvčí radnice Jan Pášma.

Rekonstrukce stála 36 milionů korun, z toho 15,9 milionů pokryla dotace z Ministerstva školství. Práce začaly na podzim a trvaly tři čtvrtě roku.

Hřiště myslí na nejmenší, doplňují ho ale i prvky pro workout

Pozadu nezůstalo ani zastaralé hřiště Za Alejí, které se sportovním areálem Mojmír sousedí. Vznikly na něm tři zóny, a sice workout hřiště, herní prvky pro školní děti a koutek pro nejmenší. „Sousední sportoviště právě ožívá sportovními aktivitami všeho druhu a já jsem rád, že se v těsné blízkosti mohou vyřádit i naši nejmenší, stejně jako odrostlejší děti a mládež,“ konstatoval starosta města Stanislav Blaha.

Děti se mohou radovat z nových herních prvků, které jsou odolné, bezpečné a bezúdržbové. Dopadové plochy jsou z lité pryže. „Na zpevněné ploše z lité pryže vyrostla nová lezecká sestava, přibyl kolotoč – supernova, dvojhoupačka, houpačka jezdec, točidlo a pro malé děti pískoviště. Na hřišti je možné si také zacvičit, protože součástí vybavení jsou i workoutové prvky, které se již osvědčily například v parku Smetanovy sady,“ vyjmenoval Jan Pášma. Přibýt by měly ještě lavičky a odpadkové koše.

Nové dětské hřiště Za Alejí stálo přes 2 miliony korun. Na financování se podílí i Místní komise Štěpnice.

Provozní doba sportoviště Mojmír

První dva měsíce bude provoz na sportovišti zkušební. Po vyhodnocení může od jara dojít ke změnám v provozní době i podmínkách pronájmu.

Listopad – Březen otevřeno jen na objednávku
Duben 15:00 – 19:00
Květen – Srpen 15:00 – 20:00
Září 15:00 – 19:00
Říjen 15:00 – 18:00
SO, NE, státní svátky 08:00 – 12:00 a 14:00 – 20:00 (případně dle dohody a roční doby)

V době školních prázdnin bude areál vyhrazený pro veřejnost po celý den podle příslušné provozní doby. Uzavřen bude za nepříznivých klimatických podmínek.

Foto: město Uherské Hradiště
Foto: město Uherské Hradiště
Foto: město Uherské Hradiště
Foto: město Uherské Hradiště
Foto: město Uherské Hradiště
Foto: město Uherské Hradiště
Foto: město Uherské Hradiště
Foto: město Uherské Hradiště
Foto: město Uherské Hradiště