Půl kilometru silnice v Brumově-Bylnici projde opravou. Řidiče tam čekají semafory

Ilustrační foto

BRUMOV-BYLNICE – Půlkilometrový úsek silnice III. třídy v Sidonii, místní části Brumova-Bylnice, projde ještě letos rekonstrukcí. Kromě oprav samotné vozovky se místní dočkají nového chodníku nebo parkoviště. Po dobu prací budou dopravu řídit semafory.

Úsek silnice III/05751 v celkové délce 423 metrů se bude opravovat od bytového domu č. p. 35 až po budovu bývalé sklářské kolonie. Stavět se začne 21. září a hotovo by mělo být do 30. listopadu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na silnici dojde k sanaci trhlin původní vozovky a sanaci poškozených okrajů, kde budou zřízeny kompletní konstrukční vrstvy, poté se položí vyrovnávací podkladní vrstva, nová živičná ložná vrstva a obrusná vrstva. Cesta se rozšíří na šest metrů a oboustranně se ohraničí zvýšenými betonovými obrubami, podél nichž bude položena betonová přídlažba. Součástí stavby bude také řešení odvodnění. Město tu také provede napojení místních a účelových komunikací a sjezdů na silnici, vybuduje nové chodníky, nástupiště, odstavnou plochu pro autobus a parkoviště.

Zhotovitelem stavby je firma EUROVIA CS. Ředitelství silnic Zlínského kraje investice vyjde na téměř 9,5 milionu korun.