Agresor zkopal muže na zlínském nádraží do bezvědomí

Ilustrační foto

ZLÍN – Drsná potyčka mezi dvěma muži na zlínském nádraží jen se štěstím neskončila tragicky. Třiatřicetiletý agresor z Uherského Hradiště se nyní bude zodpovídat z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví, kterých se dopustil v půlce letošního března. O případu dnes informovala policie.

Ke sporu mezi dvěma muži došlo o půl desáté večer na nádraží poblíž stánku s občerstvením. „Nyní již obviněný muž měl plivnout na manželku sedmatřicetiletého muže, což ho rozčílilo a ve snaze svou ženu chránit si to s ním chtěl vyříkat. Mezi oběma muži došlo k roztržce, agresivnější byl ovšem mladší z mužů a poté, co svého soupeře svalil na zem, mu uštědřil několik kopů do hlavy, přičemž ležící muž ztratil vědomí,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice. Agresor z místa odešel a poté odjel domů. Podle policie byli v té době oba muži pod vlivem alkoholu.

Policisty čekala nelehká práce, nikdo z přihlížejících totiž pachatele neznal. „Přesto se jim za pomoci dalších svědků a znalosti místního prostředí podařilo útočníka ustanovit. Ten se při výslechu k útoku přiznal s odůvodněním, že byl opilý a moc si ze svého jednání nepamatuje,“ uvedla Monika Kozumplíková.

„Ze znaleckého posudku z oboru lékařství vyplynulo, že jen shodou okolností a šťastných náhod nezpůsobil ležícímu muži, který se útoku nemohl nijak bránit, zranění život ohrožující spojené s poškozením životně důležitého orgánu, kterým mozek bezesporu je. Obviněný měl vědět, že svým jednáním může způsobit těžkou újmu na zdraví,“ sdělila mluvčí.

Komisař kriminální policie podal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti útočníkovi obviněnému ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a přečinu výtržnictví. „Obviněný muž je navíc v podmínce pro obdobnou trestnou činnost. V případě odsouzení hrozí čtyřikrát soudně trestanému muži až desetiletý trest odnětí svobody,“ dodala Monika Kozumplíková.