Poznejte na zámku Vsetín Nevítané návštěvníky

Zdroj: Muzeum regionu Valašsko

VSETÍN – Výstava Nevítaní návštěvníci, která je otevřená od 13. září na zámku Vsetín, vás zavede do života nepůvodní fauny a flory v naší krajině. Přijďte se seznámit s invazivními druhy v rostlinné i zvířecí říši.

„Dozvíte se, odkud se k nám dostaly, jaké jsou jejich životní strategie i to, proč jsou tak úspěšné v kolonizaci nových území. Které z nich už se dokázaly začlenit do naší přírody a nejsou v zásadě tak škodlivé, a které naopak stále působí velké škody,“ přiblížil kurátor výstavy a zoolog Muzea regionu Valašsko Zdeněk Tylller. Díky věrným kopiím se tak návštěvník setká tváří v tvář například s psíkem mývalovitým, norkem americkým či mývalem severním. To jsou zrovna typické příklady u nás nevítaných návštěvníků. Požírají domácí druhy zvířat, včetně těch ohrožených a chráněných a je nutné je eliminovat, i když na první pohled vypadají třeba mírumilovně.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Výstava probíhá do 15. listopadu, kromě ní můžete zhlédnout také výstavu fotografií Valašsko, můj domov, od 3. října startuje akce Ve stínu pípy, která mapuje historii pohostinství na Valašsku. Zámek je otevřen denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin. Čekají na vás i expozice, Templářský sklípek nebo Akvárium řeky Bečvy.