Řidič v Hradišti srazil seniorku na přechodu. Policie hledá svědky nehody

Foto: Policie ČR

UHERSKÉ HRADIŠTI – Policisté vyšetřují dopravní nehodu, ke které došlo v pátek 28. srpna kolem desáté dopoledne. Řidič osobního auta světlé barvy se tu střel s devětasedmdesátiletou ženou na přechodu a později z místa odjel. Policie nyní hledá svědky, kteří by pomohli událost objasnit.

Nehoda mezi osobním autem a devětasedmdesátiletou chodkyní se stala v Uherském Hradišti v ulici Všehrdova na přechodu pro chodce před budovou ČSOB. „Řidič přesně nezjištěného vozidla jel ulicí Politických vězňů a následně odbočil vlevo do ulice Všehrdova. Žena po nárazu spadla na zem. Řidič zastavil a následně společně se svědkem události staré paní pomohl vstát,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič poté z místa odjel. „Jednalo se o muže, který je zhruba 175 až 180 centimetrů vysoký a má krátce střižené tmavé vlasy. V den nehody byl hladce oholen a na sobě měl křiklavě zelený nátělník a kraťasy,“ popsala Simona Kyšnerová.

Nehodu stále vyšetřují uherskohradišťští policisté. „Pro korektní posouzení celé události nám nyní chybí výpověď neznámého řidiče světlého osobního automobilu. Žádáme ho proto, aby zavolal na bezplatnou linku Policie ČR 158 nebo na telefonní číslo uherskohradišťských dopravních policistů 735 780 180. V souvislosti s touto dopravní nehodou uvítáme také informace od dalších případných svědků,“ vyzvala mluvčí.