Kvůli omezení výuky ruší zlínská MHD několik spojů

Ilustrační foto

ZLÍN – Školáky v kraji čekají od pondělí 5. října zásadní změny. Důvodem jsou mimořádná opatření, která omezují výuku na vysokých a středních školách včetně ZUŠek, jazykovek a středisek volného času. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice proto zrušila některé školní spoje. „Jsme v kontaktu s řediteli škol. Po obnovení docházky studentů všechny dočasně zrušené spoje opět obnovíme,“ ujistil vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Od pondělí 5. října bude na autobusové lince č. 31 dočasně zrušeno několik školních spojů, které jezdily z centra Zlína na konečnou Filmové ateliéry a byly označeny jako 31n. Zrušené spoje jsou uvedeny v jízdních řádech s poznámkou „jede dle vyuč. Filmové školy“. Na lince 31 tedy budou vynechávány spoje s odjezdy z Náměstí Míru v 7.47, ve 13.32 (jezdil jen v pátek) a v 15.49. Ze zastávky Filmové ateliéry nepojedou spoje v 13.44 (jezdil jen v pátek) a v 16.08.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve stejném termínu od pondělí 5. října po dobu přerušené výuky nebudou jezdit školní spoje na Lesní čtvrť od zastávky Školní, a to v 7.27, 7.28 a 7.35. Přímé spoje na Lesní čtvrť vedené z Velíkové, Mladcové a Otrokovic budou končit na zastávce Školní, kde mohou cestující přestoupit na ostatní spoje.

Odpoledne budou zrušeny spoje na lince 13 z Lesní čtvrti ke Sportovní hale, a to v 13.39, 13.49 a 14.37. Od Sportovní haly na Lesní čtvrť nepojedou spoje v 13.24, 13.34 a 14.23. I po zrušení uvedených spojů zůstává ve směru na Lesní čtvrť zachován interval 12 minut nebo méně. Zrušené spoje jsou v jízdních řádech opatřeny poznámkou „jede ve dnech škol. vyuč. Gymnázia LČ“.