Poznejte život ptáků na Festivalu ptactva

Zdroj: Muzeum regionu Valašsko

VALAŠSKO – Nadcházející víkend se ponese ve znamení ptactva. Muzeum regionu Valašsko organizuje vycházku s poznáváním těchto opeřenců, a to v sobotu 10. října na Vsetíně a v neděli 11. října u Choryňských rybníků.

Na Vsetíně vás od 8 hodin čeká vycházka v doprovodu muzejního zoologa Zdeňka Tyllera, který ví všechno o ptácích žijících na Vsetíně a dočkáte se i ukázky nárazových sítí pro odchyt ptáků. Pokud by se pokazilo počasí, je připravena i mokrá varianta na vsetínském zámku. Čekala by vás prohlídka věže a přednáška s využitím dataprojektoru.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V neděli je start v 8:45 hodin na vlakovém nádraží ve Lhotce nad Bečvou, dále se vydáte k Choryňskému rybníku. I zde se dozvíte spoustu zajímavostí z oblasti ornitologie a ekologie. V případě nepříznivého počasí se bohužel akce ruší.

Festival ptactva je součástí mezinárodní kampaně BirdLife International, která má za cíl upozornit na fenomén ptačí migrace a na nebezpečí, které ptáky na jejich cestě můžou potkat.