Opilý řidič v Kroměříži nedobrzdil a vrazil do auta před sebou. Od nehody pak ujel

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížští policisté vyšetřují nehodu, ke které došlo v neděli ve dvě odpoledne na ulici Jiráskova v Kroměříži. Pětašedesátiletý řidič nezvládl řízení a v křižovatce narazil do auta před sebou. Od nehody pak rychle ujel, v krvi měl totiž 2,33 promile alkoholu.

Řidič za volantem fabie podle policie nedokázal dodržet bezpečnou vzdálenost mezi jeho autem a před ním jedoucí mazdou. „Když pětačtyřicetiletá žena za volantem mazdy zastavila z důvodu přednosti v jízdě před křižovatkou, zezadu do ní narazil. Po střetu z místa ihned odjel. Po řidiči jsme proto začali pátrat,“ popsala nehodu policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci našli hříšníka za necelou půlhodinu na Slovanu. Policisté pak u něj provedli dechovou zkoušku. „Nadýchal 2,33 promile. Vzhledem k tomu, že uvedené množství zkonzumovaného alkoholu neodpovídalo naměřeným hodnotám, vyzvali dopravní policisté podnapilého řidiče, aby se podrobil lékařskému vyšetření, které je spojeno s odběrem krve,“ uvedla Simona Kyšnerová.

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, na autech vznikla škoda sedmdesát tisíc korun. U řidičky mazdy byla dechová zkouška negativní.

Nehodu řeší kroměřížští dopravní policisté. „Podnapilý řidič je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala mluvčí.